Madenci Marşı

Selam ver selam ver, sesin gür
Kara elmas siyah nur demek kömür
 
Kara elmas siyah nur demek kömür
Alnını sür, alnını sür
Açık gül alnının kırışıkları
Sönük lambam yanar hep ışıkları
Sönük lambam yanar çıksan dışarı
Hep ışıkları, hep ışıkları

İçinde önünde, cevherle maden
Elinde toprağı altın yapar fen
Elinde toprağı altın yapar fen
Yap taç dilersen, yap taç dilersen
O taçta arma, şu kazma çekiç
Onun saltanatı kimde vardır hiç
Onun feyyazlığı nerde vardır hiç 
Bu nuru iç, bu nuru iç
Fiyatı : 50 TL "Kömür Gazlaştırma, Kömürden Sıvı Yakıt Üretimi ve Kaya Gazı Çalıştayı" Kitabı
**Madenci Marşının mana ve mizanseni diğer ülkelerle aynı olup, uluslararası hüviyettedir.

Maden Yük. Mühendisi Cemal Zühtü Aysan'ın teşviki ile şair Maden Yük. Mühendisi Behçet
Kemal Çağlar tarafından 1928 yılında hazırlanmıştır.


Marşı Dinlemek İçin Tıklayınız>>>>
 

TV CANLI YAYIN DUYURUSU Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı’nın katkılarıyla hazırlanan, Bloomberg TV Kanalında 21 Şubat 2017, Salı günü saat 12:00 – 12:30 arasında canlı olarak yayınlanacak “Maden Dünyası” programına, “Agrega Hammaddeleri” konusunda konuşmak üzere, Agrega Üreticileri Birliği (AGÜB) Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Şevket Koruç konuk olarak katılacaktır. Bilgilerinize sunulur. Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı
Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı, eğitim programları çerçevesinde “Madencilik Sektöründe Fizibilite Yapımı ve Proje Yönetimi” konulu bir eğitim semineri düzenlemiş bulunmaktadır. Eğitim semineri ücretli olup, İ.T.Ü Vakfı Maçka Sosyal Tesisleri’nde, 27-28 Şubat 2017 (Pazartesi-Salı) tarihleri arasında 2 gün süre ile düzenlenmektedir. Seminere katılım ücreti ise, aşağıda belirtilen seçenekler çerçevesinde belirlenmiştir.
Değerli Enerji ve Maden Sektörü İlgilileri; T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, İTÜ Maden Fakültesi ve İTÜ Enerji Enstitüsü desteği, Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı ve Domino Fuarcılık işbirliği ile 27-30 Eylül 2017 tarihlerinde Uluslararası Enerji Hammaddeleri ve Enerji Zirvesi'nin ikincisi İstanbul'da Hilton Bosphous'da düzenlenecektir. Enerji, dünya gündeminin birinci sırasını iştigal etmekte, artan Dünya nüfusu ve yakın gelecekte tükenmesi beklenen enerji kaynakları sorunu küresel boyutta değerlendirilmesi gereken bir sorun olarak nitelendirilmektedir. Enerji politikaları sadece ülkelerin kendi sorunu olmaktan çıkmıştır. Bu konuda atılan adımlar dünya genelini etkilemekte olup, enerji politikaları küresel boyutta değerlendirilmektedir. INERMA Türkiye ve diğer birçok ülkeden çok sayıda üst düzey yetkili ve enerji sektöründe faaliyet gösteren firma yetkililerini bir araya getirerek sektörün geleceğine yönelik hususları değerlendirme fırsatı yaratacaktır.
İlk Geri 1 2 3 4 5  » İleri Son 


Etkinlikler
<Şubat 2017>
PtSaÇaPeCuCtPz
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272812345
6789101112
II. INERMA
Copyright © 2013 Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı Tüm Hakları Mahfuzdur.